מבנה התכנית

התכנית "עתידולוגיה – לפצח את אתגרי העתיד" מורכבת מ- 12 מפגשים פרונטליים המועברים על ידי מדריכות ומדריכי תעשיידע (אורך כל מפגש 90 דקות). המפגשים כוללים סדנאות בתחומים טכנולוגיים עתידיים, שבמסגרתם התלמידים יקבלו הצצה חווייתית לאתגרי ותעשיות העתיד ויתנסו בחיזוי תרחישים, הצעת פתרונות ודרכי התמודדות.

במסגרת התכנית התלמידים ירכשו ויתרגלו כלים לחשיבה על העתיד ותכנונו, שיאפשרו להם להתמודד בהצלחה רבה עם השינויים המואצים שיתרחשו בחברה, לשער מהן מגוון האפשרויות שהעתיד מזמן וכיצד אנו יכולים לפעול על מנת לייצר עתיד אישי וחברתי רצוי.

 

פרויקטים

במסגרת פרויקט האמצע של הקורס, התלמידים יבחרו סוגיה מאתר הקורס או מדמיונם הקולח, יכתבו ויערכו תסריטים עתידניים שיעלה לערוץ VOD ארצי של התכנית. בהמשך, התלמידים יזהו צורך או בעיה עתידיים מתחום המחקר שלהם, יבחרו מוצר, יחקרו את התפתחותו והגלגולים שהוא עשה מהעבר להווה ויציעו שיפור עתידי למוצר. התלמידים יציגו את המחקר שלהם בפרזנטציה מסכמת.

עתידולוגיה - הכירו את יחידות הלימוד בתכנית

פרספקטיבה

מפגשים 1-3 יעסקו ביסודות ושיטות חשיבה בחקר העתיד וסימנים מהעתיד בהווה .

זרקור לטכנולוגיות העתיד

במפגש 4 נקים סדנאות חווייתיות העוסקות בטכנולוגיות
עתיד.

תסריטאי העתיד

במפגשים 5-8 נקיים מפגשי חקר, חיזוי ועריכת תסריטי עתיד .

גלגולו של מוצר (פרויקט)

מפגשים 9-10 יתמקדו ברעיונאות ותהליך מחקר ועיצוב מוצר מהעתיד.

העתיד ואני

מפגש 11-12 - מפגש הסיום יעסוק בתמונת עתיד אישית וביכולת ההשפעה והבחירה שלנו, וכולל אירוע סיום.

Skills To Go

חשיבה יצירתית

Future Thinking

חשיבה טכנולוגית

אקטיביזם חברתי

חשיבה ביקורתית

יזמות ורעיונאות

הסקת מסקנות

חדשנות טכנולוגית

חיזוי תרחישים

חיפוש משמעות אישית

נקודות לחשיבה

עתידולוגיה| תכנית יזמות חדשנית לילדים | תעשיידע

איפה נהיה בעוד 5, 10 ואפילו 50 שנה? האם נצליח להתיישב על כוכב אחר? איך נרפא את עצמנו מרחוק? מתי נאכל חגבים לארוחת הבוקר וחמין בקפסולות? האם הרובוטים ‘ישתלטו על העולם’? וכיצד נוכל למנוע את האסון הבא? אלו שאלות שקשה לענות עליהן בוודאות היום אבל אנו יודעים שאתם ואתן, אזרחי העתיד, תיפגשו את ההשערות הללו במציאות בתוכה אתם חיים. לחצו על התמונה להמשך קריאה.להמשך קריאה לחצו על התמונה.

כל הזכויות שמורות לתעשיידע (ע"ר) 2020